"Czas na rock’n rolla…"

Grzegorz "ORNETTE" Stępień w latach 1996-1999 twórczo  współpracował z czołówką  polskiej sceny rockowej, jazzowej i popowej.
Od 2002 roku związany z legendą polskiej sceny muzycznej - Oddziałem Zamkniętym.
Muzyka można było zobaczyć na największych scenach w kraju i za granicą.

Wykorzystując swoje doświadczenie w roku 2013 rozpoczął pracę nad swoją debiutancką autorską płytą pod szyldem ORNETTE. Płyta ukazała się w listopadzie 2015 roku i nosi tytuł "Twarzą w twarz" 

 ‘’Możesz wszystko’’ to już drugi album artysty. Znajdziemy na nim trzynaście kompozycji w tym dwa covery: ‘’Zasady gry’’ Tadeusza Nalepy oraz ‘’Wokół sami lunatycy’’ Dżemu. W sesji nagraniowej wzięło udział wielu znamienitych artystów. Premiera odbyła się w 2021 sierpniu. Koncert premierowy miał miejsce w Krakowie w Fortach Kleparz w sierpniu 2021. na scenie pojawił się również Andrzej Urny który zagrał z Ornette swój ostatni w historii koncert. 

Koncerty ORNETTE to kwintesencja energetycznego rock and roll'a. Program autorski przeplatany jest przebojami gigantów polskiej sceny rockowej,  w nowatorskich aranżacjach ORNETTE.
Ponad 20 lat scenicznego doświadczenia Grzegorza "Ornette" Stępnia i muzyków formacji ORNETTE  gwarantują świetny kontakt z publicznością i niezapomniane przeżycia.

Skład Zespołu to wybuchowa mieszanka muzycznych indywidualności:

Grzegorz "Ornette" Stępień - wokal, bas, autor całego zamieszania
Piotr "Bzyk" Sokołowski - gitara
Grzegorz Babisz - gitara
Łukasz Marek - perkusja
 
 
Copyright © 2022 Ornette. Wszelkie prawa zastrzeżone.